Гост в новия епизод на Taste of Life е Едуард Куриян от Rossidi. Подкастът се реализира с подкрепата на AEG.
Записахме епизода само ден преди DiVino Top 50. Ден по-късно ROSSIDI NIKOLAEVO BLANC DE NOIR 2022, направено по традиционен метод, стана №1 в категорията пенливи вина и влезе под №3 в Топ 10 – силен дебют.
В епизода говорим за новото им пенливо вино и защо се появява точно сега, за климатичните промени и как променят работата в лозята и избите, за ProWein и как изглежда българското вино отвън, за младото поколение и защо все по-рядко избира вино, както и за безалкохолните алтернативи и има ли място за тях.
Разговорът стига и до вината на Rossidi, до мястото на българското вино на българския пазар, ролята на държавата и липсата на ясен образ навън.
И в основата – произходът на виното, районирането като основа на всичко и как се продава вино навън, когато няма ясно заявен произход.
Гледайте или слушайте в YouTube, Spotify и Apple Podcasts.
Taste of life – Истинските истории зад храната и напитките.
Мая Зухди
04.05.2026
Митана и Оливие Рош
14.05.2026
21 филма за любителите на храна
06.12.2017
Професия: ценител
11.11.2017
Сандвич с яйце "Croque Madame"
02.12.2022
Супа с печени моркови и френска леща
21.03.2019
Мариновани котлети на грил
30.05.2015
